Connect with us

Biyogaz

İdeal Makina’dan biyogaz sistemleri için teknolojiler

Published

on

İdeal Makina’nın Türkiye temsilciliğini üstlendiği Börger Rotary Loblu Pompalar ve Parçalayıcılar birçok sektörde geniş bir kullanım alanı buluyor.

Börger pompa ve parçalayıcıları, biyogaz sektörlerinde özellikle tercih ediliyor.

Biyogaz tesislerinde hayvan gübresi, kan, peynir altı suyu, sıvı katı karışık tüm organik atıkların reaktörlere beslemesinde gübre tankeri dolum ve boşaltım pompası, digester sirkülasyon pompası, dekantör ve separatör besleme pompası, süzüntü suyu transfer pompası olarak kullanılıyorlar.

  • Her pompa uygulama alanına göre yapılandırılabiliyor.
  • Rotary Lob Pompa MBR sistemlerinde iki yönde de çalıştırılabiliyor.
  • Yüksek katı partikül (TS) içeren ürünleri bile basabiliyor.
  • Aşındırıcı, viskoz, fiberli veya saf birçok ürün için uygun.
  • MIP (yerinde bakım) sayesinde kolay servis yapılabiliyor.

Karıştırıcı kenarsız tasarımı deplasman bıçakların hareketiyle türbülans oluşmadan sıvının akışını sağlar. Yüksek verimli ve hassasiyetli gövde ve tüm iç parçaları tamamen paslanmaz çelikten imal edilmiştir.

Börger Bioselect

Börger Bioselect verimli ayrıştırma teknolojisi için bulunmaktadır. Tamamen mekanik proses uygulanarak, ortamda sıvılar katı parçalardan ayrıştırılır.

Powerfeed mükemmel sıvı besleme teknolojisi

Powerfeed, sıvıları biyogaz sistemlerin içine beslemek amacıyla kullanılır. Güç beslemesi teknolojisi basınçlı boru sistemlerinde uygun pozisyona kurulur. Börger dozaj teknolojisi tamamen kapalı sistemde biyokütleyi akış boru hattının içine transfer eder.

Türkiye endüstrisine, alana özel, spesifik yayınlar üreten MONETA Tanıtım’ın sektörel dergilerinin editörlüğünü yapmaktayım. Yeni nesil, dinamik yayıncılık anlayışıyla, dijital ve basılı mecralarda içerik geliştirmek için çalışmaktayız.

Trendler